ما در خیام فولاد نیشابور متعهدیم كه نگاهی سبز به جامعه پیرامون خود و محیطهای انسانی وطبیعی داشته و با به كار گيري روشهاي مناسب تولید و توزیع و توجه به اصل بهبود مستمر ،مشاركتی موثر در توسعه پايدار ایران اسلامی داشته و درراستای حفظ محیط زیست و تقویت فرهنگ آن درجامعه تلاش می نماییم.

  • شركت خیام فولاد نیشابور بعنوان يكي از بزرگترين واحدهاي صنعتي بخش خصوصی در جمهوری اسلامی ایران در زميني به مساحت بیش از 96 هکتار در 130 کیلومتری مشهدمقدس در شهرک صنعتی عطار نیشابور و مجاورت جاده و راه آهن مشهد-تهران واقع گردیده است.
  • عمليات اجرايي اين شرکت در سال 1391 خورشیدی آغاز ودر دوران تحریم های ظالمانه علیه ایران اسلامی باهمت و تلاش مضاعف متخصصان داخلی ادامه يافت . • حجم فعاليتهاي ساختماني و فني اجرا شده در پروژه مذکور در کشور كم نظير بوده است .قریب به 45،000 متر مكعب خاك برداري ، بالغ بر 7،000 متر مكعب بتن ريزي، 4،400 متر دیوارکشی اطراف سایت و 1،300 تن آرماتور ، نصب حدود 1،250 تن اسكلت فلزي، اجرای 3،560 متر جاده های داخل سایت و نصب 1،250 تن تجهيزات و ماشين آلات گوشه ای از افتخارات این مجموعه معظم تولیدی است.
  • اولين خطوط توليد اين كارخانه بزرگ که قراراست محصولاتی از قبیل تیرآهن های H و I ، مقاطع فولادی و ... را تولید نماید با امید به خداوند متعال و کوشش مدیران،مهندسان و کارگران ایرانی و با بهره گیری از دانش فنی روز دنیا در سال 1397 افتتاح خواهد گرديد. • با ورود محصولات فولادي اين شركت به بازار و افزايش تدريجي توليد تا سقف ظرفيت اسمي سالانه 500 هزار تن درسال ،بخش عمده اي از نياز كشور به اين محصول استراتژيك بر طرف خواهد گرديد و ضمن جلوگیری از خروج ارز از کشور صرف ایجاداشتغال جوانان ایران اسلامی خواهدشد.
  • شركت در در دوران ماقبل بهره برداری با تفکر استراتژیک سازمانی و بررسی نیازهای آتی بازار کشور و منطقه برنامه های توسعه را نیز در دستور کارتدوین داشته و با درک مسئولیت اجتماعی خود ،حداکثر مساعی را در توجه به مسائل زیست محیطی و تولید محصولاتی مطابق با استانداردهای جهانی خواهدداشت.